Php Dersleri Nedir?

PHP Dersleri kişinin bulunduğu aşamaya göre 2 başlığa ayrılabilir. PHP konusunda herhangi bir bilgiye sahip olmayan kişileri 1. Seviye bir diğer deyiş ile başlangıç seviyesinde sayabiliriz. Bu seviyede olan bir kişinin kendisine php derslerini sıfırdan öğretecek birisine ihtiyacı vardır. Bu konularda yabancı dili olan kişiler daha fazla bilgiye ulaşabilme şansına sahipken yabancı dili eğitim almaya yetecek kadar iyi olmayan veya da hiç olmayan kişiler konu ile ilgili çok fazla bilgi öğrenemiyor.

Kimi siteler php dersleri konusunda sadece metin olarak bilgi verirken ve bu metinler eğitim kalitesi açısından tartışılabilir bir düzeyde olurken kimi siteler tamamen copy write tarzı bir sistem ile kişinin hiçbir ihtiyacını karşılamayacak düzeyde bir bilgi sunmakta. Bu durumla karşılaşan kişi ise php dersleri alma konusunda kendisini yetersiz görerek bu isteğini artık göz ardı etmek zorunda kalmaktadır. Bizler bu sebeple sizlere https://www.phpwebdersleri.com/ sitesini açtık. Bizim sitemizde php derslerini öğrenebilmek için yabancı dile ya da teknik kavramlar hakkında ön bilgi sahibi olmanıza hiçbir zaman gerek yoktur. Bizler php dersleri konusunda bilgi verirken kişinin seviyesini tıpkı dil kurslarında olduğu gibi 2 seviyeye ayırır, bu seviyelere uygun bir şekilde ilerleyerek de hem metin şeklinde hem de video şeklinde php dersleri konusunda bilgi veririz. Aklınıza takılan sorular konusunda bir tık kadar uzak olmakla birlikte site adminlerimiz tarafından güncel bir şekilde tüm yorumlarınıza cevap aramaktayız.

https://www.phpwebdersleri.com/ sitesi olarak diğer sitelerden bizi ayıran birinci noktamız hem göze hem kulağa hem de duyulara hitap etmemizdir. Bu sebeple hem metin şeklinde hem de video şeklinde eğitim vererek sizlere eğitsel anlamda en doğru ve en kapsayıcı eğitimi verdiğimizi gururla söyleyebiliyoruz.

Php Dersleri anlatımında kullandığımız başlıklardan bahsedecek olursak:

 • PHP’e Giriş: PHP yani Hypertext Preprocessor, dünya çapında birçok kişi tarafından kullanılan HTML içine gömülümü oldukça kolay olan ve ücretsiz bir betik dilidir. Microsoft’un ASP’sine rakip olan ve yerine kullanılabilen betik dilidir.
 • PHP Yazım Kuralları: Her şeyin bir kuralı vardır bu sebeple php yazılım kuralları dendiğinde hemen çok zormuş diye kendinizi korkutmayın. PHP yazılım kuralları dendiğinde anlamanız gereken şey php scriptlerini anahtar dizilimi ile sonlandırmanız gerektiği ve arada kalan tüm kodların php scriptleri diye adlandırıldığıdır. Eğer ne demek istediğimizi anladıysanız bunu videomuzdan bizimle deneyerek tam öğrenme aşamasına geçebilirsiniz. Bizler https://www.phpwebdersleri.com/ sitesi olarak size tüm bunları öğretmen için buradayız.
 • PHP Değişkenleri: Scriptinizin içinde istediğiniz her an bir veya daha fazla kez kullanmak için tanımlayabileceğiniz geçici ya da kalıcı değişkenlere php değişkenleri denir.
 • PHP- Operatörler: Php operatörler; aritmetik operatörler, işaret operatörleri, karşılaştırma operatörleri, mantıksal operatörler diye çeşitlere ayrılırlar.
 • PHP- Koşullar: İf, else gibi koşul ifadeleri ile yazmış olduğunuz kodların farklı durumlarda farklı şekillerde eylemler göstermesine yarar.
 • PHP Switch: Php’de switch deyimi programın akışını istediğimiz şekilde yönlendirmek için kullanılan bir deyimdir.
 • PHP- Loop: Php loop sizin aynı kodu birden fazla yazmanızı önlemek amacı ile kullanılır. Çünkü herhangi bir site yaparken bir kodu birden fazla tekrarlamanız gerekir bu tarz durumlarda aynı kodu yeniden yazmak yerine php loop kullanarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.
 • PHP- Fonksiyonlar: Php fonsiyonlar ile sitenizde kendinizden bir parça katacak özgünlükte kendi fonksiyonlarınızı yapmanız öğretilir. Bu sayede sitenizde size ait bir parçadan daha fazlasını bulabilirsiniz.
 • PHP- $_ GET Metodu:  Sizin bir formdan göndermiş olduğunuz bilgilere dünyanın herhangi yerinden birinin ulaşabilmesi için gerekli olan metoda PHP- $_ GET Metodu denir. 
 • PHP- $_ POST Metodu: Burada da post metoduyla gönderilen bilgilerin ele alınması söz konusudur. Benzer bir metod söz konusudur ve başlangıç seviyesinin son konusudur.

Yukarıda saydığımız başlıkları 1. Seviye diye isimlendirdiğimiz giriş seviyesi php dersleri konularıdır. İsterseniz şimdi de 2. Seviye diye isimlendirdiğimiz ileri seviye php derslerine bakalım:

 • PHP Date Fonksiyonu: Adından da anlaşılacağı üzere tarih ve saatin formatlanması için kullanılan bir sistemdir.
 • PHP- Include: Yine programcının zamandan tasarruf etmesini sağlayan bir sistemdir.
 • PHP Files: Php files fonksiyonunu kullanarak dosya açmanızı sağlar.
 • PHP Upload: Sunucuya dosya yüklemenizi sağlar.
 • PHP Çerezler: Türkçesi kullanıcıyı ayırt etme demektir.
 • PHP Sessions: Kullanıcı ile ilgili bilgileri sunmanızı ve kullanıcı ile ilgili özelleştirmeleri yapmanızı sağlar.
 • PHP Email: Text mail ile en basit yöntemle mail yollamaktır. Ama bunun için mail ayarlarının açık olması gereklidir.
 • PHP Güvenli Email: Yukarıda anlattığımız güvenliği düşünülmeden hazırlanmış olan emailin aksine güvenli bir şekilde gönderebileceğiniz mail yöntemidir.
 • PHP Error Handling: Kısaca hata ayıklama yöntemidir.
 • PHP İstisna Yönetimi: Özel hata olması durumunda kodun akışını değiştiren şeye php istisna yönetimi ile çözüm üretilir.
 • PHP Filtreler: Güvensiz verileri filtreleyerek kaynakların kontrolünü sağlamaya yarar.

Yukarıda kısa bilgilendirdiğimiz bu başlıkların her biri ile ilgili sizlere hem metin yolu ile hem de video ile php site yapma derslerini en ince ayrıntısına kadar anlattık. Bu videolara erişebilmek için https://www.phpwebdersleri.com/ sitemize gelerek konu başlıklarımızı aratabilir, diğer kategorilerimizi dolaşarak aklınıza takılan tüm konularda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

PHP İLE WEB SİTESİ YAPMA

Yukarıda sizlere uzun uzadıya anlattığımız ve ayrıntılarını tek tek başlıklar halinde videolarla desteklediğimiz konuları öğrendikten sonra php ile web sitesi yapma konusunda hiçbir eksiğiniz kalmamış olacak. Sizler tüm bunları video ders notlarını takip ederek ve size örnek olarak sunduklarımızı da yaparak pekiştirmiş bir şekilde program geliştirme sistemini ve php ile web site yapmanın kolaylığını öğrenebileceksiniz.

Php ile web sitesi yapma konusunda daha detaylı bilgilere https://www.phpwebdersleri.com/ linkini tıklayarak sitemizden video dersleri şeklinde ulaşabilirsiniz. Fakat biz kısaca burada da size bahsetmek istiyoruz. Php ile web sitesi yapmak için wampserveri kurmalı, temayı indirmeli veya temanızı kendiniz de oluşturabilirsiniz (dışarıdan çok zor görülse de eğitimini alarak kendi temanızı kendinizde oluşturabilirsiniz), veritabanı oluşturmalı ve php programlama dilini öğrenmelisiniz. Bizler sizlere yazımızın başında php programlama dilini öğrettik zaten bu sebeple sitenizi oluşturmak için çok az bir adımınız kaldı. Sitemizden bu adımları takip ederek kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Php Web Dersleri sitemiz üzerinden php yazılımı konusunda detaylı bilgilere ve videolara ulaşarak kısa sürede kendi web sitenizi yapmakla kalmaz kendi işinizin patronu da olabilirsiniz. Nasıl mı? İster sitenizi oluşturur siteniz üzerinden para kazanmaya başlarsınız isterseniz de php yazılım dersleri ile bilgilerinizi daha da ilerleterek sizde bizler gibi bu işi meslek haline getirip bizlerin yaptığı gibi başkalarına fayda sağlamaya başlayabilirsiniz. Bu işte bizden iyi olmamanız bizim isteğimiz değil tam tersi biz hep birlikte iyi olalım amacı ile bu siteyi kurduk ve php yazılım derslerini sizlere diğer sitelerden farklı bir şekilde öğreterek sizlerin de aramıza katılmasını umduk. Umarımız bu isteğimizi bir nebze de olsa sizlere sunabilmişizdir.