Html Nedir? Ne işe Yarar

HTML Nedir? Nasıl Kullanılır? Nasıl Öğrenilir?

HTML nedir, nasıl kullanılır ve nasıl öğrenilir sorusu bu işle ilgilenmek isteyen pek çok kişinin aklına takılan soruların başında gelmektedir. Peki nedir bu html ve ne işe yarar, nerelerde kullanılır, nasıl kullanılır ve en önemlisi nasıl öğrenilir? Hadi gelin tüm bu sorularımızın cevabını birlikte https://www.phpwebdersleri.com/ sitesinden öğrenelim.

HTML Nedir?

HTML; Hypertext Markup Language’nin kısaltılmış halidir. HTML en kısa tanımıyla işaretleme dilidir. Bu işaretleme dili web sitelerinin hazırlanmasında kullanılan sistemdir ve web sitelerinin oluşturulmasında kullanılır. Aklınıza gelebilecek tüm tarayıcılarda bu işaretleme dili yani html kodları işlenerek web sayfaları oluşturularak karşımıza çıkar. Yani bizler chrome olsun firefox olsun yandex olsun ya da başka bir tarayıcı olsun hangisini açarsak açalım html kodları sayesinde siteleri görür ve aradığımız şeyleri kolayca buluruz.

HTML’nin teknik olarak tanımını yapacak olursak SGML yani Standard Generalized Markup Languade DTD yani Document Type Definition diyebiliriz.

HTML Ne İşe Yarar?

HTML tek başına site yapmanıza yardımcı olmakla birlikte sadece tek bir çeşit site yapmanıza olanak sağlar ki bu da statik web siteleridir. Yani sizler statik bir web sitesi yapmak isterseniz bilgisayarınızda notepad ya da metin belgesi açarak HTML kodları yazıp sitenizi hayata geçirebilirsiniz. Eğer daha farklı bir site oluşturmak hayaliniz ise o zaman HTML sayesinde bu web sitenize yazı, metin, resim ya da link ekleyebilirsiniz. Fakat ikinci anlattığımız şekilde bir site kurmak istiyorsanız o zaman Html’nin yanında javaScript ve Css eğitimi de almanız gerekmektedir. Bu eğitimleri de https://www.phpwebdersleri.com/ linkini bırakmış olduğumuz sitemizden kolayca alabilirsiniz. Çünkü bizler sizlerin kolayca kendi hayalinizi kurduğunuz sitenizi tasarlayabilmeniz için elimizden gelen tüm desteği sunmak istiyoruz. Ve sizlere en geç 2-3 haftada Html kullanımını öğretmenin garantisini veriyoruz.